Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu brali udział między innymi w wykładach: "Szlachta start-upuje" oraz "Strategia sukcesu firmy".

Aktywnie w debacie "Szanse i zagrożenia rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych mieszkańców powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego" brał udział uczeń Krzysztof Glacel z klasy II C. Natomiast w wystąpieniu profesora Leszka Balcerowicza, „Co przed polską gospodarką?"- czterdziestoosobowa grupa maturzystów na czele z panią Jadwigą Kosallą zaczerpnęła wiele cennych informacji. Klasa II D miała okazję wziąć udział w "Wystąpieniu mówcy inspirującego Łukasza Jakóbiaka, 20 m Łukasza". Swoim talentem mogli się wykazać także uczniowie klasy ID, którzy włączyli się w organizację poprzez malowanie twarzy i zabawę z najmłodszymi. Wewnętrznie w naszej szkole odbyły się także wykłady pani Marty Pałki "Nowoczesne inwestowanie w Polsce", w których wzięło udział ponad 80 uczniów. Uczniowie z klasy IC brali udział w konferencji "Równość płci a innowacyjność i przedsiębiorczość kobiet".

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w Centrum Medycznym “Solutaris” odbyły się także warsztaty "Fizyka w medycynie", w których brali udział uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 i II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Zajęcia te pokazywały, na jakiej zasadzie działają i jakie zasady fizyczne wykorzystywane są w sprzętach do fizykoterapii.

Uczniowie i mieszkańcy biorący udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości zdobyli wiele wskazówek i rad, które na pewno wykorzystają w przyszłości.

 

Paulina Sawicka uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek

Skomentuj jako zarejestrowany użytkownik

Skomentuj jako gość

0
Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez administratora.
REGULAMIN SERWISU Lokalna24.pl.
  • Brak komentarzy